of a wide range of products which include outdoor and indoor led video wall display, aaa led video wall display, scrolling led display and 3mm indoor led video wall display.
₹ 6400 / sq ft Get Latest Price
| Usage Environment | Outdoor |
| Installation Type | Fixed Installation |
| Serviceability | Front & Rear Access |
| Refresh Rate | High (>=3840Hz) |
| Power Consumption | 4.2 V |
| Optimum Resolution | 160*80 |
| Backlight type | Black |
| Bezel Width | 320mm |
| Cabinet Material | MS (Mild Steel) Cabinet |
| Controller Brand | Huidu |
| Body Material | plastic |
| Module Brand | Kangli |
| Usage/Application | Indoor |
| Pixel Pitch | 4 mm |
| Board Thickness | 16mm |
Minimum order quantity: 27 sq ft
4mm Indoor LED Video Wall Display ,With High Resolution Providing By Us To Our Customers.
Live
₹ 3999 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | P5 |
| Usage Environment | Outdoor |
| Installation Type | Fixed Installation |
| Serviceability | Front & Rear Access |
| Refresh Rate | High (>=3840Hz) |
Minimum order quantity: 27 sq ft
Video wall display
₹ 2200 / sq ft Get Latest Price
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Panel Size | Customized |
| Pixel Pitch | 3 mm |
| Bezel Width | 0 |
| Resolution | Full HD |
| Brightness | 4500 nit |
| Usage | Control Room |
| Video Wall Matrix | 5*4 |
| Power Consumption | 240V |
| Optimum Resolution | yes |
| Body Material | MS |
| Usage/Application | Outdoor |
Minimum order quantity: 10 Piece
MD Ashik Ali S A (CEO)
AAA Led
SF No 184 Part Site Site No 6, Breeze Avenue, Saramedu, Karumbukadai, Vinayagar Temple
Coimbatore - 641008, Tamil Nadu, India