Pioneers in the industry, we offer p4 smd outdoor led display, p6 outdoor led display, p8 outdoor led display, qiangli q4 outdoor led video display and p10 rgb outdoor led display from India.
₹ 1600 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 4 mm |
| Display Technology | Dot Matrix |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Usage/Application | Outdoor |
| Color | Black |
| Shape | Rectangle |
| Lighting Type | LED |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 3500 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 6 mm |
| Viewing Distance | 10ft |
| Display Technology | Dot Matrix |
| Mounting Type | wall mount |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 4000 sq ft
₹ 3900 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | P8 |
| Resolution | 4K Ultra HD |
| Viewing Distance | 3ft |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Lighting Color | Blue |
| Refresh Rate | 3840 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 sq ft
We are engaged in offering P8 Outdoor LED Display to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 4999 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | P4 |
| Brightness | 5500 nits |
| Cabinet Material | Iron |
| IP Rating | IP65 |
₹ 2400 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 10 mm |
| Brightness | >6000 nits |
| Screen Dimensions (W x H) | 1920x1080 mm (6.3x3.54 ft) |
| IP Rating | IP65 |
| Cabinet Type | MS |
| Refresh Rate | 960 Hz |
| Display Technology | Dot Matrix |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Shape | Rectangle |
| Working Voltage | 220V |
| Model Name/Number | P10 RGB |
| Product Color | LED |
| Lighting Type | LED |
Minimum order quantity: 1 sq ft
We are engaged in offering P10 RGB Outdoor LED Display to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
MD Ashik Ali S A (CEO)
AAA Led
SF No 184 Part Site Site No 6, Breeze Avenue, Saramedu, Karumbukadai, Vinayagar Temple
Coimbatore - 641008, Tamil Nadu, India