Our product range includes a wide range of 4mm led video wall, curved led video wall, led video wall, led video wall in coimbatore, 2mm outdoor led video wall and 3mm outdoor led video wall.
₹ 6500 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 2 mm |
| Resolution | 2K |
| Usage Environment | Outdoor |
| Color | Full |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Shape | Rectangle |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Working Voltage | 220V |
| Brand | Qiangli |
| Waterproof | IP65 |
| Model Name/Number | Q3 |
| Lighting Type | LED |
Minimum order quantity: 100 sq ft
We are engaged in offering 4mm LED Video Wall to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 7000 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | P4 |
| Usage Environment | Outdoor and indoor |
| Installation Type | Fixed Installation |
| Serviceability | Front & Rear Access |
| Refresh Rate | High (>=3840Hz) |
| Cabinet Material | MS (Mild Steel) Cabinet |
| Controller Brand | Huidu |
| Module Brand | Kangli |
| Warranty | 2 Years |
| LED Type | SMD (Surface Mount Device) |
| Features | Water Resistant (IP65) |
Minimum order quantity: 27 sq ft
320*160mm FLEXIBLE VIDEO WALL AVAILABLE
P4 OUTDOOR AND P2.5,P2 INDOOR.
Which help to attract customers by visual presentation
₹ 5000 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 6mm |
| Usage Environment | Outdoor |
| Serviceability | Front & Rear Access |
| Refresh Rate | High (>=3840Hz) |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Usage/Application | Outdoor |
| Color | Full |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
| More then 100kg depend on size | Depends on van size we can provide screen. Full installation in ms |
Minimum order quantity: 100 sq ft
We are engaged in offering 5mm LED Video Wall to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 4999 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | P3 |
| Usage Environment | Outdoor |
| Installation Type | Fixed Installation |
| Serviceability | Front & Rear Access |
| Refresh Rate | High (>=3840Hz) |
| Cabinet Material | MS (Mild Steel) Cabinet |
| Controller Brand | Huidu |
| Module Brand | Lampro |
| Warranty | 2 Years |
| LED Type | SMD (Surface Mount Device) |
| Features | Water Resistant (IP65), Energy-Saving |
₹ 5000 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | P2.5 |
| Usage | Outdoor |
| Usage Environment | Outdoor |
| Brightness | 6000 nit |
| Width | 3.6 m (12 ft) |
| Control System | Sync + Async |
| Usage/Application | Outdoor |
| Color | Full |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Shape | Rectangle |
| Features | Water Resistant (IP65) |
Minimum order quantity: 100 sq ft
We are engaged in offering 2mm Outdoor LED Video Wall to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 5900 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 3 mm |
| Usage Environment | Outdoor |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Color | Full |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 sq ft
We are engaged in offering 3mm Outdoor LED Video Wall to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Q3pro qiangli 7680hz and 3840hz
High brightness in day and night time
Interface:
Usb
Wifi
Lan
Best for live perfomance in processor
₹ 6499 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | P3 |
| Usage Environment | Outdoor |
| Installation Type | Fixed Installation |
| Serviceability | Front & Rear Access |
| Refresh Rate | High (>=3840Hz) |
| Cabinet Material | MS (Mild Steel) Cabinet |
| Controller Brand | Huidu |
| Module Brand | Lampro |
| Warranty | 2 Years |
| LED Type | SMD (Surface Mount Device) |
| Features | Water Resistant (IP65) |
MD Ashik Ali S A (CEO)
AAA Led
SF No 184 Part Site Site No 6, Breeze Avenue, Saramedu, Karumbukadai, Vinayagar Temple
Coimbatore - 641008, Tamil Nadu, India