of a wide range of products which include p6 advertising led display, p4.5 advertising led display, p 2.5 l shaped advertising led display, p3 curved advertising led display, p4 advertising led display and gkgd led display.
₹ 4000 / sq ft Get Latest Price
| Display Size | 10 x 18 Ft |
| Usage/Application | Outdoor |
| Pixels | P6 |
| Color | Full |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 sq ft
We are engaged in offering P6 Advertising LED Display to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
We are providing customized shape and size video wall as per your requirement with premium quality
₹ 4000 / sq ft Get Latest Price
| Display Size | 10 x 8 Ft |
| Usage/Application | Outdoor |
| Pixels | P4.5 |
| Shape | Rectangle |
| Color | Black |
| Installation Type | Wall Mounted |
₹ 3800 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 6 mm |
| Usage Environment | Outdoor |
| Usage/Application | Outdoor |
| Color | Black |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Refresh Rate Hz | 3840 Hz |
| Max Brightness | 6500 cd/m2 |
| Warranty | 2 Years |
| Frequency | 60 Hz |
| Product Shape | L Shape |
| Lighting Type | LED |
₹ 5400 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 3 mm |
| Usage Environment | Outdoor |
| Display Size | 9 x 6 Ft |
| Usage/Application | Indoor |
| Color | Black |
| Refresh Rate Hz | 60 Hz |
| Product Shape | Curved |
| Lighting Type | LED |
₹ 3700 / sq ft Get Latest Price
| Display Size | 10 x 8 Ft |
| Usage/Application | Outdoor |
| Pixels | P4 |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Color | Full |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 sq ft
We are engaged in offering P4 Advertising LED Display to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
We are providing customized shape and size video wall as per your requirement with premium quality
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Display Technology | Dot Matrix |
| Mounting Type | wall mounted |
MD Ashik Ali S A (CEO)
AAA Led
SF No 184 Part Site Site No 6, Breeze Avenue, Saramedu, Karumbukadai, Vinayagar Temple
Coimbatore - 641008, Tamil Nadu, India