Our product range includes a wide range of p2 indoor led display, q2.5 indoor led display, p2.5mm indoor led display and indoor and outdoor led display in bengaluru.
₹ 6500 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 2.5 mm |
| Product Type | Video Wall |
| Color | Full |
| Shape | Rectangle |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Power Consumption | 2500 W |
| Optimum Resolution | 2560x1440 Px |
| Brand | QIANGLI AND GKGD |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Usage/Application | Indoor |
| Connectivity | Wifi,usb,lan,etc. |
| Model Name/Number | P2 |
| Lighting Type | LED |
Minimum order quantity: 25 sq ft
We are engaged in offering P2 Indoor LED Display to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 4600 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 2.5 mm |
| Usage/Application | Indoor |
| Shape | Rectangle |
| Color | Black |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Model Name/Number | Q2.5 |
| Refresh Rate Hz | 1920 Hz |
| Max Brightness | 800 Cd/\M2 |
| Warranty | 2 Years |
| Lighting Type | LED |
Minimum order quantity: 24 sq ft
We are engaged in offering Q2.5 Indoor LED Display to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Qiangli Q2.5 indoor best quality
Use
In conferance hall,malls,use as mini theatre.
With live video perfomance
Size:320×160
3380 refresh rate
100000H life span
₹ 4500 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | 2.5 mm |
| Usage Environment | Indoor |
| Usage/Application | Indoor |
| Color | Full |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 sq ft
We are engaged in offering P2.5mm Indoor LED Display to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 4500 / sq ft Get Latest Price
| Screen Size (W x H) | 12x8 ft |
| Application | Video Wall |
| Product Type | All-in-One |
| Pixel Pitch | P2.5 |
| Screen Size | 108 inch |
| Cabinet Material | Iron/Steel |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Display Type | Fixed Installation |
| Brightness | 6000 nits |
| Maintenance Access | Front & Rear |
| Refresh Rate | 3840Hz |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Technology | SMD |
| Control System | Linsn |
| Features | Wireless Content |
Minimum order quantity: 27 sq ft
we are providing LED video wall for visual attraction, as per your requirement. OUTDOOR: p10,p8,p6,p5,p4,p3,p2.5 Indoor : p3,p2.5,p2,p1.8,p1.5
MD Ashik Ali S A (CEO)
AAA Led
SF No 184 Part Site Site No 6, Breeze Avenue, Saramedu, Karumbukadai, Vinayagar Temple
Coimbatore - 641008, Tamil Nadu, India