Providing you the best range of coimbatore outdoor led video display, coimbatore indoor led display, led video wall cabinet service, coimbatore led display service, van advertising led display service and tamil nadu outdoor led video display service with effective & timely delivery.
₹ 4300 / sq ft Get Latest Price
| Resolution | 4K Ultra HD |
| Viewing Distance | 5ft |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Lighting Color | Blue |
| Refresh Rate | 7680hz |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 6 sq ft
We are engaged in offering Coimbatore Outdoor LED Video Display Rental Service to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
We are providing customized shape and size video wall as per your requirement with premium quality
₹ 4500 / sq ft Get Latest Price
| Usage | Indoor |
| Product Type | Video Wall |
| Brightness | 6000 nit |
| Pixel Pitch | P1.5 |
| Width | 2.4 m (8 ft) |
| LED Type | SMD |
| Control System | Sync + Async |
| Panel Dimension | 320*160 |
| Cabinet size | 960*960 |
| Viewing Distance | 2.5ft |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 sq ft
We are engaged in offering Coimbatore Indoor LED Display Rental Service to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
We are providing customized shape and size video wall as per your requirement with premium quality
₹ 22000 / Piece Get Latest Price
| Cabinet Type | Die Cast |
| Usage Type | Corporate |
| Cabinet Size | 640x640 mm |
| Usage | Rear Service, Indoor, Outdoor, Front Service, Fixed |
| Compatible Pitch | P4, P8, P2.5, P5, P6, P3, All, P10 |
| Material | Aluminium |
| Lock Type | Top Lock |
| Display Technology | Square Matrix |
| Color | LED |
| Product Type | LED |
| Lighting Type | LED |
Minimum order quantity: 100 Piece
We are engaged in offering LED Video Wall Cabinet Rental Service to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Rentel video wall cabinet. comes with aluminium cabinet
Used for events,party back ground etc.,
P3 to p1 with best quality for more details pm....
₹ 4500 / sq ft Get Latest Price
| Display Type | Outdoor LED |
| Display Color | Full Color RGB |
| Pixel Pitch | P1,P1.5,P1.8,P2,P2.5,P3,P4,P6,P10 |
| Usage | Indoor and outdoor |
| Display Size | Customized shape and size |
| Control Mode | LAN, Wi Fi, USB, Cloud |
| Display Technology | Dot Matrix |
| Mounting Type | Wall mount |
| Deals in | India |
| Location | India |
| Made in | India |
We are engaged in offering Coimbatore LED Display Rental Service to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Qiangli Q2.5 indoor best quality
Use
In conferance hall,malls,use as mini theatre.
With live video perfomance
Size:320×160
3380 refresh rate
100000H life span
₹ 4999 / Piece Get Latest Price
| Pixel Pitch | P4 |
| Brightness | 5500 |
| Usage | Outdoor |
| Width | 3.6 m (12 ft) |
| LED Type | SMD |
| Control System | Sync + Async |
| Material | Led Screen |
| Front Brakes | Fixed |
| Usage/Application | Advertising |
| Warranty | 8 Years |
| Color | Black Base |
| View Angle | Front |
| Lighting Type | LED |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 4100 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | P4 |
| Resolution | 4K Ultra HD |
| Display Resolution | 4K |
| Application | Fixed |
| Cabinet Type | Fixed Cabinet |
| Display Size | 12 x 8 ft |
| Brightness | 5000 cd/m2 |
| Refresh Rate | 3840 Hz |
| Viewing Distance | 3ft |
| Display Technology | Dot Matrix |
| Mounting Type | wall mount |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 sq ft
We are engaged in offering Tamil Nadu Outdoor LED Video Display Rental Service to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
We are providing customized shape and size video wall as per your requirement with premium quality
₹ 3800 / sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | P4 |
| Resolution | 4K Ultra HD |
| Display Resolution | 4K |
| Application | Fixed |
| Cabinet Type | Fixed Cabinet |
| Brightness | 5500 nits |
| Display Size | 6 x 4 ft |
| IP Rating | IP65 |
| Refresh Rate | 3840 Hz |
| Ingress Protection | IP65 |
| Control System | Sync Controller |
| Installation Type | Wall Mounted |
Minimum order quantity: 100 sq ft
We are engaged in offering Bengaluru Outdoor LED Video Display Rental Serviceto our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
MD Ashik Ali S A (CEO)
AAA Led
SF No 184 Part Site Site No 6, Breeze Avenue, Saramedu, Karumbukadai, Vinayagar Temple
Coimbatore - 641008, Tamil Nadu, India